У Житомирському медичному інституті запрацював Навчальний тренінговий центр

Поділитися

На базі нового центру майбутні сімейні лікарі, інтерни, лікарі-практики, а також медсестри й медбрати первинної ланки відпрацьовуватимуть клінічні навички на спеціальних манекенах й в умовах максимально наближених до роботи з реальними пацієнтами.

Навчальний тренінговий центр складається із 10 лабораторій клінічних навичок, оснащених:

  • манекенами, медичним обладнанням, штучними частинами тіла — всім необхідним для відпрацювання клінічних навичок в умовах, що максимально наближені до реальних
  • камерами, мікрофонами, екранами — для максимально ефективного освітнього процесу; студенти й викладачі зможуть в реальному часі спостерігати за процесом навчання та записувати його для подальшого аналізу.

«Створення Навчального тренінгового центру в рамках Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» — це потужний крок вперед до підвищення якості професійної підготовки медичних працівників, наближення до європейських стандартів. Навчально тренінговий центр — це комплексне розв’язання означеного питання, що також дозволяє посилити потенціал науково-педагогічних працівників і адміністрації щодо управління навчальним закладом»,— говорить Віктор Шатило, ректор Житомирського медичного інституту.

Уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» інвестував майже 3 млн грн у розбудову Навчального тренінгового центру. За підтримки Проєкту в Центрі відкрили Лабораторію клінічних навичок з фокусом на освіту майбутніх медсестер і медбратів, які планують працювати на первинній ланці. 

«Сьогодні ми відкриваємо Лабораторію клінічних навичок для навчання майбутніх медсестер і медбратів, а також для тих, хто вже працює на первинці у Житомирі. Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» з 2019 року працює в напрямку вдосконалення якості надання медичних послуг на первинній ланці, що можливо завдяки посиленню освіти в Україні. 

Але хочу підкреслити, що ми інвестуємо не тільки в закупівлю новітніх манекенів і комп’ютерів для оснащення симуляційних кімнат. Наша першочергова задача — підсилити й покращити якість медичної освіти в Україні, а це неможливо без інвестицій у кращі навички викладачів, IT, ресурси, як от сучасну літературу, знання англійської мови — те, що й формує якісну освіту в медичних ЗВО України»,—  говорить Тетяна Степурко, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»

Підкреслимо, що уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» приділяє велику увагу посиленню освіти лікаря загальної практики в Україні. Саме тому Проєкт першочергово працює над розбудовою симуляційного навчання саме для майбутніх сімейних лікарів, медсестер і медбратів. 

З 2019 року Проєкт інвестував понад 15 млн грн в розбудову симуляційного навчання у шести медичних ЗВО в Україні.

Нагадаємо, що Проєкт відкрив вже три Лабораторії клінічних навичок: у Львові на базі Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського, у Тернопільському медуніверситеті й у стінах Харківського національного медичного університету. 

Але сьогодні було не зовсім звичне відкриття, адже в другій половині дня пройшла Презентація: Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними. Безмежно вдячні Анастасії Леухіній за теплу розмову й Олені Ігнащук, що детально розповіла про курс «Людяність та емпатія в роботі медика» як про вагомий крок у напрямку зміни комунікації між надавачами медичної допомоги й пацієнтами.