У Тернопільському медуніверситеті відкрили нові симуляційні кімнати для навчання сімейних лікарів 

Поділитися

Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» інвестував майже 3 млн грн для створення нових кабінетів у центрі симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету (ТНМУ). 

Проєкт «Розвиток медичної освіти» ініціював створення Лабораторії клінічних навичок на базі центру симуляційного навчання ТНМУ. У новій лабораторії відпрацьовуватимуть клінічні навички майбутні сімейні лікарі, інтерни, лікарі-практики, а також медсестри і медбрати первинної ланки.

«У грудні 2018 року Тернопільський медичний університет став пілотним закладом українсько-швейцарського проєкту — «Розвиток медичної освіти в Україні». У рамках проєкту передбачено відкриття, оснащення й удосконалення симуляційних центрів, які дадуть можливість студентам опановувати базові клінічні навички в сімейній медицині. Сьогодні ми відкриваємо на базі центру симуляційного навчання нашого університету «Лабораторію клінічних навичок для сімейних лікарів», яка дасть можливість здобути й відпрацювати всі необхідні практичні навички студентам»,— говорить ректор ТНМУ, професор Михайло Корда

Лабораторії клінічних навичок у Тернопільському медуніверситеті складаються з трьох кімнат:

  • кімнати для відпрацювання медичних навичок, які включають камери, мікрофони, а також медичне обладнання й штучні руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп’ютера
  • кімнати, звідки тренер і викладач надає інструкції — управляють навчальним процесом
  • кімнати, де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували маніпуляції, виявляють помилки й підкреслюють гарні маніпуляції

«У нашому університеті ми стараємося завжди наслідувати актуальні освітні тренди. Сьогодні в розвинених країнах симуляцію розглядають уже не тільки з точки зору опанування практичних навичок. Велику роль відіграє робота в команді й відпрацювання комунікації між її членами. Також на заняттях ми вчимо студентів доводити до до автоматизму не лише рухи та маніпуляції, а й взаємодію у команді. Завдяки україно-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти» ми отримали обладнання, яке допоможе студентам відпрацювати більшість практичних навичок, що виконуються лікарем або медсестрою чи медбратом сімейної медицини. Попередньо перелік необхідного підготували практикуючі сімейні лікарі й медичні сестри та брати, фахівці Академії сімейної медицини України й україно-швейцарського проєкту. Обладнання включає як типовий інструментарій амбулаторії, так і манекени для відпрацювання базових маніпуляцій», — розповідає більше про нову Лабораторію директорка центру симуляційного навчання ТНМУ Галина Цимбалюк.  

Уряд Швейцарії через Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» приділяє велику увагу посиленню освіти лікаря загальної практики в Україні. Саме тому Проєкт працює над розбудовою симуляційного навчання саме для майбутніх сімейних лікарів,медсестер і медбратів. З 2019 року Проєкт інвестував понад 15 млн грн до шести симуляційних центрів по всій Україні. 

Нові лабораторії клінічних навичок для лікарів загальної практики відкриваються у: Рівненській медичній академії, Тернопільському національному медичному університеті, в Чернівцях в Буковинському державному медичному університеті, в Житомирському медичному інституті й в Харківському національному медичному університеті.

«Сьогодні ми відкрили ще одну Лабораторію клінічних навичок для навчання вже працюючих та майбутніх сімейних лікарів, медсестер і медбратів у Тернополі. Але хочу підкреслити, що Проєкт інвестує не тільки в ремонт, закупівлю новітнтніх манекенів й комп’єютерів. Наша першочергова задача — підсилити та покращити якість медичної освіти в Україні, а це неможливо без інвестицій у кращі навички викладачів, IT, ресурси, як от літературу, знання англійської мови — те, що й формує якісну освіту в медичних ЗВО України»,—  говорить Тетяна Степурко, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»

Нагадаємо, що 21 травня Проєкт відкрив лабораторію клінічних навичок у Львові на базі Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського. 18 червня відбудеться відкриття Лабораторії клінічних навичок в стінах Харківського національного медичного університету.