У Львові відкрився симуляційний центр для навчання студентів-медиків

Поділитися

Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» спільно з місцевою владою Львову відкрили центр медичних симуляцій на базі Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського.

Центр симуляцій дозволить студентам та інтернам Львівської медичної академії відпрацьовувати медичні навички на спеціальних симуляційних ляльках та кабінетах — в умовах максимально наближених до роботи з реальними пацієнтами. Центр оснащений таким чином, що на його базі зможуть удосконалювати свої навички лікарі та медсестри як окремо, так і в команді.

«Сучасну медичну освіту сьогодні неможливо уявити без технологій медичної симуляції, яка стрімко розвивається останні роки і де студенти в умовах максимально наближених до клінічних реалій мають змогу набувати необхідні фахові компетенції. Зокрема, завдяки співпраці з україно-швейцарським проектом «Розвиток медичної освіти» вдалося зробити значний поступ у створенні центру медичної симуляції, кардинально оновити навчальне обладнання і методологічне забезпечення»,—  говорить Юрій Кривко, ректор Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського.

Інвестиції у центр склали орієнтовно 3,8 млн грн, з яких приблизно 3 млн грн були інвестовані Урядом Швейцарії через Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» в Лабораторію клінічних навичок для сімейного лікаря та медсестри у Львові.

Лабораторії клінічних навичок, де будуть проходити навчання сімейні медсестри, а також лікарі, складається із трьох симуляційних кімнат.

  • 1 кімната: для відпрацювання медичних навичок, яка включає камери, мікрофони, а також медичне обладнання і штучні руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп’ютера
  • 2 кімната: звідки інструктор і викладач надає інструкції — управляють навчальним процесом
  • 3 кімната: де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували маніпуляції, виявляють помилки і підкреслюють гарні маніпуляції

«Уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» з 2019 року інвестує в розвиток медичної освіти в Україні. Наша ціль — якісна та сучасна медична допомога на первинній ланці, що можлива завдяки посиленню освіти в Україні. Тому ми з радістю презентуємо цю Лабораторію, оснащену манекенами, відеокамерами, мікрофонами. Це є важлива, але не єдина частина посилення якості навчання медиків.

Проєкт інвестує близько 15 млн грн до шести симуляційних центрів. Крім того, ставить собі на меті не тільки закупівлю обладнання та ремонт приміщень, а й інвестує у кращі навички викладачів, IT, ресурси, як от літературу, знання англійської мови — те, що і формує якісну освіту у медичних ЗВО України»,—  говорить Тетяна Степурко, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Схожі симуляційні центри відкриються ще в п’яти пілотних закладах вищої медичної освіти: Рівненській медичній академії, Тернопільському національному медичному університеті, в Чернівцях в Буковинському державному медичному університеті, в Житомирському медичному інституті і в Харківському національному медичному університеті.

Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» приділяє велику увагу посиленню освіти лікаря загальної практики в Україні.

«Вже декілька років  сімейний лікар має довіру людей і до нього ми, пацієнти, звертаємося, і з часом він стане центром системи надання допомоги, а тому варто дбати про те, щоб сімейний лікар надавав людям максимально важливі й необхідні послуги, які можливо зараз і не присутні в портфоліо первинки. Ми вже маємо думати про майбутнє і відповідати на його виклики. Тому сьогодні, в цих стінах ми відкриваємо симуляційну кімнату для сімейних медсестер і лікарів»,—  підсумовує Тетяна Степурко.