Запрошуємо випускників і випускниць БДМУ до участі в дослідженні кар’єрних траєкторій

Поділитися

Шукаємо випускників і випускниць інтернатури Буковинського державного медичного університету спеціальностей: сімейна медицина, терапія й педіатрія для участі у дослідженні!

Людський капітал є основою системи охорони здоров’я. Тому одним із важливих напрямів діяльності нашого проєкту є розвиток і зміцнення людського потенціалу охорони здоров’я в Україні.

Ми переконані, що при плануванні людського капіталу в системі охорони здоров’я важливо керуватися даними й аналітикою. Серед багатьох інших джерел даних, одними з найважливіших наявні якісні й кількісні дослідження — саме вони дають ліпше розуміння ситуації кадрового потенціалу в країні.

Наразі в умовах відсутності реєстру людських ресурсів в Україні, ми маємо обмежене розуміння ефективності інвестицій у медичну освіту. Зокрема, незрозуміло, яка частка випускників і випускниць медичних ЗВО залишаються в медичній професії, а яка залишає професію, попри витрачені на здобуття медичної освіти роки.

Для кращого розуміння ситуації з людським капіталом минулого року ми розпочали реалізацію дослідження кар’єрних траєкторій випускників і випускниць інтернатури Буковинського державного медичного університету спеціальностей: сімейна медицина, терапія й педіатрія. Схожі дослідження проводять у багатьох країнах. Але в Україні таке дослідження буде першим.

Завдяки дослідженню ми зрозуміємо де працюють випускники й випускниці після закінчення інтернатури, що мотивує їх залишатися в професії, або змінити спеціальність. Розуміння цих процесів необхідне для ефективного планування медичної освіти та надалі надання медичної допомоги. Крім того, завдяки дослідженню ми ліпше зрозуміємо освітній запит випускників і випускниць, які вже мають досвід роботи й відчувають чого їм бракувало під час навчання.

Частина дослідження вже реалізована, але наразі ми шукаємо респондентів і респонденток для проведення фокус-групової дискусії. Фокус група — це якісний метод дослідження, групове інтерв’ю, організоване у вигляді розмови кількох людей, зазвичай 6-12 осіб, на задану тему.

Тож запрошуємо випускників й випускниць інтернатури БДМУ спеціальностей: сімейна медицина, терапія, педіатрія, які з різних причин не працюють у професії долучитися до участі в дослідженні. Якщо ви готові брати участь у фокус-групі онлайн чи офлайн, будь ласка, заповніть Google-форму тут за посиланням — https://forms.gle/1JuR7cyjYhoyLgiX9

Якщо у вас виникають будь-які запитання щодо дослідження — пишіть нам на цю електронну адресу snizhana.darievska@mededu.org.ua або у коментарях під дописом.

І будемо вдячні за поширення цього допису, щоб наші респонденти й респондентки швидше знайшлися!