Як побудувати систему управління якістю у медзакладі в Україні: онлайн-курс

Поділитися

До 10 лютого 2021 року триває реєстрація на перший набір онлайн-курсу «Управління якістю в охороні здоров’я» на платформі Київської школи економіки. Курс створений українськими та європейськими експертами з управління якістю. Програма орієнтована на менеджерів в охороні здоров’я і медичних працівників, а також на дослідників і дослідниць. 

Систему управління якістю в медзакладах України можна й реально збудувати. «Управління якістю в охороні здоров’я» — перший онлайн-курс, що не тільки переконає у цьому, а й допоможе зробити перші кроки. Про базову теорію управління якістю в охороні здоров’я викладачі онлайн-курсу розповідають, наводячи власні приклади її практичного втілення в українських медичних закладах. Слухачі курсу побачать приклади реалізації трьох підходів в управлінні якістю — ISO, JCI, LEAN management — та зможуть обрати свій.

На онлайн-курсі слухачі дізнаються, що таке загальне управління якістю, та як сервіс, управління ризиками та комунікація пов’язані зі створенням системи якості. Навчаться планувати, керувати та оцінювати систему управління якістю. Після завершення курсу управлінці медичних закладів зможуть використовувати найбільш придатні інструменти менеджменту якості у власному закладі.

Медичним працівникам також важливо розуміти свою роль у побудові системи управління якості, адже результату можна досягти лише за участі всього колективу. Впевнені, що після курсу лікарі, лікарки, медсестри та медбрати стануть каталізаторами впровадженням загального управління якістю у своїх медичних закладах. Онлайн-курс, зокрема, озброїть їх переконливими аргументами для колег і керівництва. 

Випускники онлайн-курсу:

  • орієнтуватимуться у видах стандартів, за якими можна сертифікувати медичний заклад, і вимогах до системи управління якістю; 
  • зможуть адаптувати принципи управління якістю у процеси управління медзакладом; 
  • зрозуміють, чим клінічна якість відрізняється від задоволеності пацієнта;
  • впевнено працюватимуть з помилками і управлятимуть несприятливими й екстреними подіями та інцидентами у своєму медичному закладі. 

Навчання розпочнеться одночасно для всіх слухачів — 15 лютого 2021 року. Усі заняття відбуватимуться онлайн на платформі Київської школи економіки. Курс розрахований на шість тижнів активного навчання. Один тиждень передбачено для виконання фінальної роботи курсу і ще один тиждень — для перевірки роботи викладачем. Кожна тема курсу містить відеолекції, завдання до них та літературу. 

Протягом навчання слухачі матимуть майданчик для спілкування та обговорення власних процесів і систем. Домашні завдання під час онлайн-курсу будуть мотивувати відпрацьовувати теорію на практиці. Фінальну роботу курсу наші експерти не просто оцінять, а дадуть важливий зворотній зв’язок.

Після завершення курсу та виконання фінальної роботи слухачі отримають сертифікат. Сертифікат містить 70 годин курсу, унікальний номер та його можна враховувати при нарахуванні балів БПР.

Зареєструватися на курс можна до 10 лютого 2021 року. Зареєструватися та дізнатися більше про онлайн-курс та викладачів можна за посиланням. Для реєстрації заповніть коротку анкету, після чого з вами зв’яжеться адміністратор курсу.

Онлайн-курс розроблено україно-швейцарським проєктом «Розвиток медичної освіти» за фінансування Швейцарської Агенції Співробітництва та Розвитку (Swiss Agency for Development and Cooperation SDC) у співпраці з Центром економіки охорони здоров’я Київської школи економіки.