Тренінги з кризового стратегування для пілотних ЗВО

Поділитися

На початку липня ми провели тренінги для двох наших пілотних ЗВО. 4-5 липня тренінг відбувся в Буковинському державному медичному університеті, а 6-7 липня в дискусії занурилися керівники й освітяни Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського. Це були непрості й насичені дискусіями дні, сповнені запитань і відповідей, а також брейнштормингу й обговоренню ідей.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло як на наше з вами життя, так і на діяльність інституцій. Спрогнозувати й запланувати щось довгостроково зараз нереалістично, але усвідомлення наявних проблем, викликів і потреби швидко реагувати — потрібні вже зараз усім. Тож у рамках тренінгів ми фокусовано працювали з поняттям кризи й знаходили в ній можливості.

Заклади вищої освіти з кінця лютого зуміли організувати потужний волонтерський рух, низку тренінгів із невідкладної медичної допомоги, відновити навчання й екзаменування онлайн. Наближається новий навчальний рік, триває вступна кампанія. Частина викладачів знаходиться за кордоном, спостерігається відтік іноземних студентів, дуже непередбачувані настрої вступників у 2022 році. Як уможливити безпечні умови для навчання під час війни? Як не втратити фахівців?

Тож Проєкт, особливо під час війни, допомагає представникам пілотних медичних ЗВО усвідомити, що кризу можна сприймати як можливість. І в сьогоднішніх умовах ефективніше приділяти час саме стратегуванню, а не латанню дірок.

Дякуємо тренерському тандему — Матвію Хренову та Михайлу Винницькому! Ви щиро підштовхуєте стратегувати, усвідомлювати наявні проблеми, знаходити вікна можливостей, бачити цінності, на яких треба будувати рішення й розуміти заради кого ці рішення мають втілюватися.

Раді читати й відгуки учасників та учасниць тренінгів:

  • «Для мене найбільше досягнення тренінгу — робота спікерів, які змусили мене передивитися свої погляди, зняти «рожеві окуляри» щодо освітянського майбутнього й ЗВО загалом».
  • «Під час тренінгу для мене найбільш корисним було проговорення кількох принципово нових підходів щодо розвитку університету. Цікавим була оцінка діяльності керівника чи організації з точки зору спіральної концепції розвитку».

Надзвичайно вдячні всім за роботу! Тренінги триватимуть, тож чекайте на нові апдейти та інсайти.