Школа ректорів: якою є роль медичних ЗВО сьогодні

Поділитися

Прагнення безперервного розвитку, зокрема професійного — та цінність, яку наш Проєкт пріоритезує й розвиває спільно з працівниками первинки й медичними освітянами.

От і минулого тижня мали чудову нагоду попрацювати з керівниками медичних ЗВО й сфокусуватися на обсязі знань і навичок, якими мають сьогодні володіти управлінці. Разом із Михайлом Винницьким і ректорами медичних ЗВО говорили про роль університету та його організаційну культуру. 

Роздумували що пріоритетніше: видача диплому чи формування світогляду? З’ясовували чи на повну силу медичні ЗВО використовують своє право автономії. Розглядали підрозділ моніторингу якості освіти не просто як вимогу НАЗЯВО, а як потужний інструмент для розвитку. Намагалися зрозуміти чи дійсно освітяни можуть якісно поєднувати роль викладача, дослідника й управлінця.

Гостріше стояло питання потреб студентів: як задовільняє ці потреби ЗВО і чи достатньо у здобувачів освіти вільного простору для розвитку? Звичайно, що університет, як автономний заклад, має формувати світогляд студентів, адже першочергово він функціонує завдяки їхнім же запитам. Тож і для мотивації необхідні усвідомлення, як ЗВО закриває потреби своїх споживачів, чи тримає у фокусі права, чи дослуховується до думки кожного і кожної (людиноцентрований підхід). Важливим є й розвиток університетської спільноти, якою б студенти пишались і до якої б мати бажання долучитися. 

Дякуємо, що спільно з нами згенерували багато ідей, що дають поштовх до розвитку!