Що ми знаємо про ПТСР слухайте в шостому епізоді подкасту «Намацальна медосвіта»

Поділитися

Тема психічного здоров’я вкотре актуалізувалася для нашої країни, бо маємо поруч сусіда з імперськими амбіціями, який продовжує масово обстрілювати Україну.

Саме тому Михайло Винницький, соціолог, тренер і викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» ведучий подкасту, поговорив з Орестом Сувалом, лікарем-психіатром, координатором розвитку послуг у громадах україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», керівником проєктів та програм Інститут психічного здоров’я Українського католицького університету про психічне здоров’я —> https://li.sten.to/j3bmqvzq 

Сьогодні ви почуєте розмову про компетентності, якими мають володіти лікарі при роботі з психічним здоров’ям:

  • Правда та міфи про ПТСР: який відсоток українців та українок матимуть посттравматичний розлад через повномасштабне вторгнення росії?
  • Що таке резільєнтність та як нам вдається давати собі раду в складних умовах?
  • Які переживання та травми ми успадкували від наших предків?
  • Які психічні розлади крім ПТСР можуть виникнути в українців та українок та як встановлюється той чи інший діагноз?
  • Що таке перша психологічна допомога, кому вона потрібна і коли варто отримувати навички з надання такої допомоги?
  • Чому важливо впроваджувати зміни щодо психічного здоров’я на рівні громад та як відбувається цей процес?
  • Історія становлення та культура української психіатрії: чи правда, що ми успадкували лише «каральну» психіатрію з Радянського союзу?
  • Як поєднуються права людини та психічне здоров’я, які дискусії існують між психіатрами та юристами?
  • Що таке мультидисциплінарність у сфері психічного здоров’я, у чому цінність такого підходу?

У подкасті співрозмовники згадують фільм «Пролітаючи над гніздом зозулі» —> https://apple.co/3tGtZRH та збірник статей «Українське Лікарське Товариство і суспільство» —> https://bit.ly/3THPFYt 

Наприкінці епізоду на вас чекає рубрика «‎Що ви там вже вичитали?!» або «‎Нащо мені ті книжки, я ж читав накази!» від Матвія Хренова, співзасновника Українського центру охорони здоров’я (UHC).

Автор рекомендує до прочитання книгу Пітера Воттса «Сліпобачення». Цей роман — один із найвідоміших творів автора, що занурює у фантастичну подорож. Роман написано у жанрі наукової фантастики, що містить елементи з фізики та астрономії. Але на цьому автор не зупинився і пішов у психологію, досліджуючи хто є‎ людина. Але далі без спойлерів, закликаємо вас читати —> https://bit.ly/3hPgTPH

Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.