Пройшла Азовська школа сімейного лікаря 2021

Поділитися

Настав цей день! Один із найулюбленіших в житті проєкту, коли є гарна нагода відкрито спілкуватися, навчатися й ініціювати зміни разом із вмотивованими медичними працівниками! Це ми так радіємо початку Азовської школи сімейного лікаря 2021!

А знаєте, участь у школі важлива не лише для тих, хто пройшов конкурсний відбір. Річ у тім, що наші учасники й учасниці продовжуватимуть поширювати просвітницькі ідеї й після події; насамперед серед своїх колег та пацієнтів. Ми надзвичайно раді, що з кожним роком наша спільнота ширшає, й прихильників стає більше. А значить, і якість надання медичних послуг постійно покращуватиметься завдяки спільній роботі!

Сьогоднішню подію ми розпочали не зовсім звично. А одразу із фокус-групи закритого типу щодо електронного репозиторію. Ціннісно було почути думки та ідеї лікарів про сам концепт. От і ще раз переконуємося, що важливо використовувати всі наявні цифрові інструменти, щоб якісна та актуальна інформація могла швидко поширюватися і надійно зберігатися.

Також хочеться сказати про важливість довіри на цій події. Ми завжди ретельно продумуємо заздалегідь формати роботи та умови, щоб усі учасники й учасниці почувалися комфортно та безпечно. Повірте, це сильно допомагає групі людей відчувати себе спільнотою. Тому ще в перший день школи ми приділили багато часу знайомству та обміну досвідом із колегами з регіонів упродовж дискусії «Гейткіпінг під час пандемії – наші найкращі практики». До речі, дуже ціннісно було почути саме про позитивний досвід колег щодо надання послуг під час пандемії COVID-19.

У перший день ми присвятили досить багато часу питанню ліміту декларацій, збільшенню кількості лікарів-прихильників вакцинації й доказової медицини. І звичайно ж, обговорювали посилення ролі медсестри й медбрата. На панельній дискусії «Сімейний лікар і медична реформа: кроки вперед» говорили разом із Дмитром Самофаловим, Ігорем Заставним й Оксаною Луцькою про найвидиміші зміни за останні 5 років. Одним із перших було питання медичної реформи у сільській місцевості. Оксана Луцька прокоментувала: «Проблем досить багато. Наразі утримання фельдшерсько-акушерського пункту (ФАПів) й низка питань пов’язаних із ним не вирішені. Весь тягар лягає на плечі медичних закладів. Я бачу вирішення в тому, щоб повністю чи частково перевести ФАПи на утримання органів місцевого самоврядування. І тоді, можливо, сільським медичним закладам стане трошки легше».

А от вже другого й третього дня проходили потужні тренінги та воркшопи, де учасники та учасниці відпрацьовували клінічні навички. Спочатку всі навчалися на тренінгу з Basic Life Support (BLS) для дітей та дорослих. Обговорювали як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію. Роздумували над тим, чому для оцінки порушення свідомості та коми краще користуватися шкалою AVPU, ніж шкалою ком Глазго.

Багато часу було присвячено й клінічним воркшопам з вакцинації разом із Федором Лапієм, Іриною Волошиною й Оленою Кондратенко. Зокрема, фокусувалися на вакцинації від COVID-19 і календарі щеплень для дорослих і дітей; розв’язували клінічні задачі щодо формування графіку вакцинації у дітей із порушенням плану календаря щеплень України.

Орест Куленич й Анастасія Спасібо навчали правильно оцінювати барабанну перетинку та знаходити патологію на тренінгу з отоскопії. Дмитро Самофалов й Іван Кондратенко торкнулися тем з невідкладної допомоги при анафілактичному шоку й допомогли відпрацювати практичні навички роботи у команді та алгоритм дій при судомному синдромі, травмах верхньої кінцівки, травмі стегна, опіках. А Вадим Вус провів освітню сесію «Менеджмент хронічних ран».

До речі, було надзвичайно ціннісно почути презентацію нового дослідження Проєкту щодо розширеної ролі медсестри від Дарини Богдан. Тішимося, що зал вибухнув коментарями та позитивним відгуками! І дякуємо Анастасії Спасібо, що розповіла як відкрити ФОП практику та надала практичні поради з власного досвіду ФОПа.

Безмежно вдячні всім, хто долучився до творення події разом із нами. Особливо велика подяка учасникам й учасницям, ви — наше найбільше джерело натхнення. Передавайте знання іншим і продовжуйте шлях професійного розвитку. А найголовніше, говорячи словами Федора Лапія«Не бійтеся починати з початку. Ви починатимете не з нуля, а з власного досвіду!»