Продовжуємо навчання для фахівців і фахівчинь симуляційних центрів

Поділитися

Минулого тижня проходив тренінг для фахівців і фахівчинь симуляційних центрів. Упродовж трьох днів учасники й учасниці навчалися створювати клінічний сценарій і критерії оцінювання його виконання.

Подія мала відбутися значно раніше — в березні як продовження січневого тренінгу. Та попри те, що російські окупанти внесли у наші плани свої корективи, ми все одно проводимо подію хоч і трошки пізніше й неймовірно радіємо, що наші наміри і плани все ж таки реалізовані. 

Отже, навчання проходило на базі навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету максимально практично із застосуванням манекенів та іншого спеціального обладнання: камер, під’єднаного звука й пультів, за допомогою яких можна керувати моніторами з медичними параметрами.

Наставником був незмінний Дмитро Коньков, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології №1 Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова, член Sesam – Society in Europe for Simulation Applied to Medicine, секретар Української асоціації медичних освітніх симуляційних технологій.

До участі, як і минулого разу, ми запросили охочих фахівців і фахівчинь з симуляційних центрів шести пілотних ЗВО нашого Проєкту й студентство. Упродовж тренінгу учасники й учасниці обговорювали особистий досвід зі створення й роботи над клінічними сценаріями, працювали над їхньою деталізацією, розглядали проблеми із валідизацією, розбиралися з «прогалинами» й прицільніше працювали над:

  • структурою клінічних станцій ОСКІ,
  • електронним конструктором чек-листів: моделлю та прототипами,
  • розглядом розділів для створення клінічних сценаріїв.

А ми були дуже раді почути позитивні відгуки від студентів і студенток, які працювали з кейсами.

Але це ще не все. Посеред події пан Дмитро розіграв учасників, підговоривши «незнайомку» зайти в аудиторію й зобразити втрату свідомості. Ви б бачили з яким запалом всі кинулися посеред тренінгу допомагати жінці та як вдало змогли відпрацювати надання медичної допомоги. Чому цей нестандартний підхід до відточування клінічних навичок був корисним? Все просто, бо він був максимально реалістичним, не всі навіть зрозуміли, що це ще один продуманий хід тренера й в умовах невеличкого стресу змогли якнайліпше відпрацювати сценарій.

Ми надзвичайно дякуємо команді Центру симуляційної медицини БДМУ, які допомогли нам якнайліпше провести цей тренінг! Бажаємо нашим учасникам й учасницям натхнення до подальшого розвитку симуляційної медицини на базі своїх медичних ЗВО й залишаємося на зв’язку!