Презентація результатів дослідження «Роль та обов’язки медсестри на ПМД в Україні» 

Поділитися

Ви вже бачили наш сьогоднішній анонс про онлайн-презентацію результатів дослідження «Роль і обов’язки медсестри на ПМД в Україні» —> https://bit.ly/3jh5ZCN

Тож детальніше розповідаємо про подію та її передумови, а ви поки бронюйте собі час в календарях 27 грудня, щоб долучитися до розмови онлайн.

Первинна медична допомога в Україні вже майже чотири роки працює за новими правилами, що дає можливість повніше реалізовувати її потенціал. Реформа охорони здоров’я, розпочата у 2018 році, створила передумови для швидкого розвитку ПМД. Водночас сучасні виклики охорони здоров’я, такі як старіння населення, збільшення кількості пацієнтів з хронічними захворюваннями та збільшення попиту на послуги охорони здоров’я загалом, вимагають пошуку нових рішень, що поліпшать спроможність системи відповідати сучасному контексту.

Перерозподіл обов’язків між лікарями та медсетрами, а саме запровадження розширеної ролі медсестри — одна з поширених стратегій подолання названих викликів. Вона створює більше кар’єрних можливостей для медсестер, позитивно впливає на мотивацію до роботи, посилює команду й довіру з-поміж надавачів медичної допомоги, а також довіру пацієнтів до медичних працівників. Тож доступність, якість й ефективність наданих медичних послуг посилюється.

На онлайн-івенті ми з колегами презентуватимемо результати дослідження —> https://bit.ly/3WB9uSX що описує теперішній розподіл ролей серед надавачів ПМД в Україні й містить результати аналізу можливостей для розширення ролі медсестри у відповідь на сучасні виклики охорони здоров’я.

В рамках онлайн-презентації ми говоритимемо про існування вікна можливостей для поширення ролі медсестри з розширеними повноваженнями в ПМД. Адже ідея перерозподілу функцій та розширення ролі медичних сестер дедалі частіше обговорюється експертами й надавачами ПМД в Україні та, як свідчать результати досліджень, здобуває підтримку залучених стейкголдерів.

Спікери:

  • Віктор Артеменко, консультант україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»,
  • Тетяна Черниш, керівниця офісу впровадження україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»,
  • Младена Качурець, директорка Департаменту розвитку та освіти персоналу Медичної мережі «Добробут»,
  • Дарина Богдан, координаторка з розбудови потенціалу і з моніторингу й оцінювання україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»,
  • Матвій Хренов, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC),
  • Тетяна Горук, медична сестра, Центр первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний», Рівно.

Дослідження організовано й проведено в рамках україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Дані були зібрані в жовтні 2020 – квітні 2021 року командою нашого Проєкту й соціологічною агенцією Info Sapiens.

Захід проходить за підтримки Українського центру охорони здоров’я (UHC) й Медичної мережі «Добробут».