Перший епізод подкасту «‎Намацальна медосвіта»

Поділитися

Зізнавайтеся, чи ви читали антологію розстріляного відродження 1959 року, яку уклав Юрій Лавриненко?

Нехай вас не дивує це запитання, просто вже доступний перший епізод подкасту «‎Намацальна медосвіта» —> https://li.sten.to/szpqi0hb, який ми записали з Богданою Неборак, українською журналісткою, юристкою, культурною менеджеркою, літературознавицею та ведучою подкасту «Наразі без назви».

Ми задумали наш перший випуск таким, який провокує замислитися навіщо медикам культура. Пропонуємо вам озброїтися цим запитанням й спробувати на нього відповісти перед прослуховуванням епізоду. Запитання про антологію розстріляного відродження, звичайно, не єдине, яке ми для вас приготували. В розмові Михайла Винницького з Богданою ви почуєте низку непередбачуваних тез, які не матимуть однозначних відповідей.

Пропонуємо над кількома подумати вже зараз:

  • Культура й інтелігенція — незамінні й потрібні складники спільноти. Чи є медики представниками інтелігенції? Чи можна вважати лікаря барометром суспільства? Яку роль відіграють медики в суспільстві?
  • Медична освіта концентрується на людині передовсім з фізіологічної точки зору, а чи відноситься медична освіта до категорії класичної освіти? Що таке класична освіта та як вона дозволяє краще розуміти про світ навколо нас?
  • Чи можна сказати, що медичні спеціалісти — своєрідні ремісники?
  • Якщо медичний фахівець хоче збільшити свій соціальний капітал, або має бажання формувати спільноти. Де та як це краще робити?
  • Елемент смерті присутній в культурі доволі часто. Якими є о́брази лікарів у літературі, кінематографі й культурі? Чи може література допомогти лікарям, чи пацієнтам краще зрозуміти смерть?
  • Що передається з покоління в покоління у сімейних династіях лікарів? Любов до професії? Певний спосіб мислення? Осмислена й усвідомлена етика? 
  • Яким є творчий початок професії лікаря? Що медичний працівник може розвинути у взаємодії з мистецтвом?

Словом, в цьому епізоді ви почуєте достатньо гострих й неординарних запитань, які можуть спонукати до ще цікавіших висновків. Натхненного прослуховування й ділимося принагідно списком літератури.

На що звернути увагу після того, як прослухали подкаст:

Подкаст «‎Намацальна медосвіта»‎ створено командою україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» в співпраці зі студією подкастів The Ukrainians.