Освітній інтенсив для медсестер і медбратів

Поділитися

Ви вже знаєте, що зараз ми активно працюємо над ширшим залученням медсестер і медбратів у процес надання медичних послуг на первинці. Завдяки проєкту «Медична сестра з розширеними повноваженнями»ми покращуємо доступність послуг для пацієнтів і пацієнток, а також допомагаємо ефективно використовувати ресурси системи охорони здоров’я завдяки посиленню ролі медичної сестри.

Відтепер медсестра чи медбрат як медичні працівники надаватимуть пацієнтам і пацієнткам широкий спектр послуг: від невідкладної до первинної та спеціалізованої медичної допомоги; працюватимуть як самостійно, так і в команді з лікарями. Обов’язки медсестри й медбрата залежать від спеціалізації, але безпосередньо вони вже доглядають за пацієнтами й пацієнтками, замовляють тести, виконують діагностику. А ще вони можуть якісно проконсультувати, оскільки постійно безперервно розвиваються й відпрацьовують клінічні навички.

Сьогодні ми завершили освітній інтенсив для медсестер і медбратів пілотних ПМД проєкту. Ця подія була створена й реалізовувалася з досить чіткою метою. Ми прагнемо допомогти учасникам й учасницям посилити клінічні навички, зміцнити комунікаційний базис для ефективної взаємодії з пацієнтами й пацієнтками, і звичайно, продовжувати безперервний професійний розвиток. Програма освітнього інтенсиву була розрахована на 45 учасників й учасниць, включала майстер-класи, а також спільні пленарні сесії: всі мали змогу попрацювати як у маленьких групах по 15 людей, так і поспілкуватися під час спільних пленарок. Ми будували програму заходу відповідно до тем, що дійсно необхідні прогресивним медсестрам і медбратам. Відтак упродовж трьохденного івенту ми плідно працювали з наступними напрямками:

 • Відпрацювання клінічних навичок
 • BLS — базовий курс серцево-легеневої реанімації дорослої людини,
 • Аускультація легень та серця — базові навички,
 • Основи ЕКГ.
 • Громадське здоров’я з комунікаційним компонентом
 • супровід здорових пацієнтів, моніторинг їх стану,
 • вакцинація,
 • мотиваційне консультування,
 • онкологічний скринінг,
 • долікарське анкетування. 

Тетяна Степурко зазначила: «Раді бачити вмотивованих учасників, учасниць, спікерів і спікерок. Захід для медсестер і медбратів у стінах Житомирського медичного інституту — гарний приклад синергії. Ще рік тому ми тільки думали над тим як у рамках Проєкту посилювати медсестринство на первинці в Україні, а вже сьогодні ми бачимо натхненних медсестер і медбратів, які вже в жовтні починатимуть роздільний прийом. Нові навички та знання відкривають небачені можливості — заради цього ми й тут. Віримо, що пілотний проєкт «Медична сестра з розширеними повноваженнями» створить ландшафт можливостей для українських фахівців і фахівчинь первинки. Сподіваємося, що у 2022 році ми вже ділитимемося досвідом і позитивними відгуками від пацієнтів».

Матвій Хренов прокоментував: «Що зробити, щоб роль медичної сестри та медичного брата виросла і стала важливою? Є багато факторів, та звичайно, завжди цікаво аналізувати приклади різних міжнародних моделей. Найважливіше, мабуть, вчасно усвідомити цінність людського ресурсу. Медсестри й медбрати можуть і хочуть виконувати набагато більше завдань, ніж просто займатися паперовою роботою. Наш пілот про зростання ролі медичної сестри, про ефективність і про доступність послуг для пацієнтів і пацієнток».

Ми завжди раді творити для вас потужний освітній простір, де можна вільно навчатися й поширювати ціннісні ідеї! Це складно передати текстом, та повірте, атмосфера на таких заходах завжди надзвичайно тепла й надихає на неабиякі зрушення. 

За останні три дні учасники й учасниці проходили комунікаційні та клінічні класи, брали участь у пленарних сесіях, відвідували майстер-класи. Просто неймовірна кількість практичних годин, цікавої інформації й емоційного залучення! От якщо ви були з нами на інтенсиві — не відкладайте надовго презентації для ваших колег і колежанок. Зробіть коротенькі доповіді відразу після повернення, бо ж доказові знання мають поширюватися блискавично!

А ще, ви не уявляєте як ми радіємо, що медсестри й медбрати обмінялися контактами й продовжуватимуть ділитися досвідом вже віртуально. Для всіх нас це означає, що спільнота розвивається й формується правильний вектор розвитку. Закликаємо вас надихати всіх навколо на співтворчість! А ми поки що дамо почитати декілька відгуків учасників й учасниць про інтенсив: 

 • «Дякую за івент! Зараз відчуваю, що я важлива, і що моя професія важлива, оскільки такі круті спікери, спікерки й тренери витратили свій час і поділилися зі мною своїми знаннями».
 • «Було дуже цінно почути про розширені повноваження для медсестер та інструменти впровадження цього проєкту на первинному рівні в Україні. Класно спробувати це реалізувати на практиці».
 • «Мені особисто сподобався формат, була купа нової інформації, а ще сильно надихнули тренінги й воркшопи з відпрацювання клінічних навичок. Хочеться й далі продовжувати таке навчання!» 

Дякуємо учасникам, учасницям, спікерам і тренерам, що зробили ці три дні незабутніми! Радіємо, що спільно ми творимо нове майбутнє сімейної медицини в Україні. Так, медична сестра з розширеними повноваженнями — не фантазія, а реальність. Тож вже зовсім скоро поділимося наступними нашими кроками в рамках пілотного проєкту «Медична сестра з розширеними повноваженнями». Stay tuned!