Освітні лекції з Літнього клубу 2022 або що робити на канікулах

Поділитися

Пропонуємо вам у новорічний період відпусток присвятити трохи часу освітньому контенту, якщо матимете гарний інтернет.

Наш проєкт займається передовсім освітнім розвитком, тож і новорічні подарунки ми даруємо, авжеж, освітні. Тож що робити на канікулах?

Ми вирішили відкрити доступ до двох лекцій, які ми мали на Літньому клубі від нашого проєкту ледь не пів року назад. Саме ці дві лекції настільки сподобалися учасникам й учасницям події, що вони нас просили показати їх якомога більшій кількості людей! А хто ми такі, щоб не відгукнутися на подібне прохання?! 

  • #1 Лекція «Повоєнна розбудова. Як нам думати про відновлення країни?» —> https://youtu.be/9ikSpffkus8 від Павла Ковтонюка, заступника міністра охорони здоров’я України з 2016 по 2019р., співзасновника Українського центру охорони здоров’я (UHC). Перед лекцією учасники й учасниці події мали прочитати уривок із документа під назвою «Соціальне страхування та суміжні послуги» —> https://bit.ly/3WPU8tX. Прочитання уривка «Звіта Беверіджа» важливе підґрунтя, щоб подумати над візією розвитку й відбудови України після перемоги. Документ підготував окремий комітет під керівництвом парламентаря Вільяма Беверіджа з травня по листопад 1942, у розпал Другої світової війни. Саме «план Беверіджа» став основою масштабних реформ у соціальній сфері Британії й визначив подальший розвиток систем соціального забезпечення у всьому світі. Документ призвів і до створення Національної служби здоровʼя у Великій Британії у 1948 році.
  • #2 Лекція Михайла Винницького, соціолога, тренера й викладача Національного університету «Києво-Могилянська академія», який мріяв з учасниками й учасницями про Україну в рамках лекції «‎За бар’єром війни. Мрії про Україну і світ, який ми збудуємо» —> https://youtu.be/CTKegQFz41M.‎ Ну й цитуємо цікавезне пояснення з лекції пана Михайла про китайський ієрогліф для слова криза — 危机. «‎Цей ієрогліф складається з двох знаків: той, що ліворуч позначає небезпеку, той що праворуч — можливість. Для китайців криза — це поєднання небезпеки та можливостей. Навіть якщо завтра ми переможемо, Україна ще довго перебуватиме в масштабній політичній, економічній та екологічній кризі. Наше завдання — перетворити кризу на можливість».

Тож приємного перегляду!