Аналітична записка Освітні можливості для управлінців в охороні здоров’я в Україні: наслідки для нових програм

Поділитися

За традицією до 2019 року професія «менеджер охорони здоров’я» не була виокремленою. Тількимедичні працівники могли стати менеджерами охорони здоров’я в Україні. Однак клінічна компетентність не є тотожною до управлінської компетенції. Більше того, хороший менеджмент позитивно впливає на якість результатів роботи лікарень. Якість послуг в організації включає рівень підготовки персоналу, підтримку інфраструктури і атрибути послуг, що вимагає від управлінця широкого спектру управлінських знань та навичок.

Постійні зміни в системі охорони здоров’я України і розширена автономія закладів охорони здоров’я збільшують попит на більш компетентне управління, що в свою чергу формує обов’язкову вимогу мати професійні управлінські навички і управлінську освіту(не менше ніж ступінь магістра) для керівників в майбутньому.

Ця аналітична записка має на меті визначення компетенцій, необхідних для управління автономними закладами охорони здоров’я в реформованому контексті охорони здоров’я України. Аналітична записка також окреслює ідеї та пропозиції, отримані як під час індивідуальних зустрічей з ключовими зацікавленими сторонами, так і під час групової дискусії в рамках круглого столу.