Зимова сесія Осінньої школи з медичної освіти

Поділитися

Почесні спікери підкреслювали важливість забезпечення якості освіти, розбудову потенціалу закладів вищої освіти й говорили про:

  • автономію медичного університету в Україні: перспективи й завдання
  • нові стандарти якості освіти в Україні
  • як автономія закладу вищої медичної освіти реалізовується на практиці
  • готовність до змін

Петро Ільків, координатор проєктів Швейцарського бюро співробітництва в Україні повідомив: «Багато років тому я дуже хотів створити Літню школу з медичної освіти. І нам це вдалося! Мрії здійснюються, цього року у нас буде вже 4 сезони. Чому Швейцарське бюро інвестує в освіту? Ми розуміємо, що без якісної медичної освіти ми не можемо говорити про якісну медицину й здорових пацієнтів. Саме тому ми беремо на себе зобов’язання підтримувати розвиток медичної освіти в Україні упродовж наступних 10 років.»

Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти зазначив: «Агентство продовжує розвивати культуру забезпечення якості вищої освіти, а також освітні послуги та наукові дослідження! Ми прагнемо дотримуватися міжнародних стандартів забезпечення якості вищої освіти й продовжуємо розвивати нормативно-правову базу та переходити до діджиталізації.»

«Автономія дасть університетам свободу та можливість діяти без схвалення численних державних установ. Таким чином, це може значно прискорити розвиток!» — зазначила Інна Совсун, депутатка Верховної Ради України, старша викладачка в національному університеті «Києво-могилянська академія» і Київській школі економіки прокоментувала.

Олег Петренко, голова НСЗУ (2018-2019) прокоментував: «Нам треба подумати як ми відповідаємо сучасним викликам. Усі ми маємо зараз бути готові до реформацій й цей процес є нормальним. Не можна зупинити зміни в освіті, час яких настав.»

Команда проєкту «Розвиток медичної освіти» прагне, аби медичні університети продовжували працювати над розвитком власної автономії й потенціалу, що у свою чергу сприятиме покращенню якості освіти та наближенню до міжнародних стандартів.

Посилання на онлайн-стрім на каналі YouTube —> тут.
Фото-звіт за посиланням —> тут.