
Розповідаємо про розбудову потенціалу й синергії закладів вищої медичної освіти
Поділитися
Насичений, цікавий і продуктивний день! Саме так розпочався перший день навчання — з плідної роботи спікерів з учасниками. Представники й представниці ЗВО багато рефлексували й роздумували над активностями, які вдалося чи не вдалося реалізувати, розбирали причинно-наслідковий зв’язок і закріплювали lessons learned. Також ми попрацювали й над планами розвитку лабораторій клінічних навичок, виділили найближчі задачі й послідовні кроки на наступні три місяці.
Безмежно вдячні Анастасії Леухіній за надзвичайно інтерактивну роботу з аудиторією в ході якої представники й представниці ЗВО ще детальніше познайомилися з історією успіху ініціативи групи рівних. От вам трошечки статистики: ще на початку 2021 стартувало 18 груп у 10 медичних ЗВО України. І вже за пів року вдалося провести аж 86 зустрічей для більш ніж 200 учасників й учасниць. Ці числа для нас надзвичайно цінні, оскільки вони реально підкреслюють важливість наявності такої ініціативи й тенденцію масштабування. Можемо відверто сказати, що групи рівних надзвичайно класний інструмент, що:
- дисциплінує й добре вчить фокусуватися,
- спонукає вивчати запити учасників й учасниць, а також знаходити на них відповіді,
- давати й отримувати зворотний зв’язок,
- покращувати якість викладання фасилітації, словом прокачати нові формати викладання, які можна забрати з собою в аудиторію,
- допомагає розбудовувати спільноту й безперервно навчатися.
Серед найпопулярніших тем груп рівних, що обговорювалися на зустрічах були:
- онлайн-інструменти викладання й навчання,
- мотивація студентів і студенток,
- зворотний зв’язок,
- дебрифінг,
- комунікація в колективі, а також зі студентами й студентками,
- профілактика емоційного вигорання.
До речі, на сайті Проєкту вже є інтерактивна мапа усіх наявних груп рівних в Україні. Тож долучитися до прекрасної спільноти, яка обожнює динамічне навчання й розширення світогляду тепер ще легше. А ще ми почули історію створення майстерні «Людяність та емпатія в роботі медика». Одразу зазначимо, що на створення цього курсу нас надихнула «Зовсім не страшна книга» Анастасії. Зараз ми продовжуємо популяризувати людяність й емпатію ще ширше, адже дуже важливо розширювати й надалі світогляд майбутніх медичних професіоналів і професіоналок. Тому ми всі разом почали працювати над створенням такого курсу й для студентів і студенток медичних ЗВО.
Можливо ви не знаєте, але в Рівненській медичній академії вже навіть пройшло декілька пар! А в Буковинському державному медичному університеті вже проходять студентські гуртки на тему «Пацієнт-орієнтоване консультування. Протокол повідомлення поганих новин Spikes». І з наступного семестру 12 груп вивчатимуть курс, що був спільно створений під час майстерні. На наш погляд — це вже надзвичайно великий крок у напрямку зміни комунікації між надавачами медичної допомоги й пацієнтами. Радіємо, що нарешті можна ще більше уваги приділити зміні парадигми відносин між людьми, які звернулись в медичний заклад по допомогу і людьми, які цю допомогу надають.
Надцікавою була розмова й із Орестом Сувало, лікарем-психіатром, координатором розвитку послуг у громадах швейцарсько-українського проєкту «Психічне здоров’я для України». Пан Орест детально розказав про стан справ у сфері надання послуг з охорони психічного здоров’я. Говорили ми також і про те чи достатньо уваги приділяємо нашому психічному здоров’ю. «Усестороння та скоординована відповідь на виклики у сфері психічного здоров’я вимагає партнерств з численними державними секторами, такими як охорона здоров’я, освіта, зайнятість, судова, соціальна та інші відповідні галузі, наприклад приватний сектор, відповідно до контексту країни», — прокоментував пан Орест.