Розповідаємо про освітній інтенсив для команд ПМД

Поділитися

Понад рік тому розпочався наш пілотний проєкт «Медсестра з розширеними повноваженнями», з яким ми покращували клінічні та комунікаційні навички медичних сестер і братів, збільшували їхні кар’єрні перспективи, а також звернули увагу на медсестер як на окремих надавачів медичних послуг.

За цей рік медсестри з різних куточків України здобули нові знання, клінічні та м’які навички, беручи участь у курсах, тренінгах і майстер-класах. Але одним із головних результатів для нас є те, що медсестри повірили в себе й у свої можливості, а цю зміну помітили і підтримали як керівники закладів і лікарі, так і пацієнти.

Підсумковим заходом для пілотного проєкту «Медсестра з розширеними повноваженнями» став освітній інтенсив для команд ПМД, що відбувся минулого тижня у Львові. Окрім роботи над клінічними й комунікаційними навичками, учасники й учасниці працювали над побудовою довіри в команді, ділилися, набутим під час впровадження пілотного проєкту, досвідом та успіхами.

Основними викликами у впровадженні розширених повноважень для медсестер стало небажання лікарів і лікарок делегувати їм свої обов’язки, відмова від власних секретарів-медичних сестер, складність запровадження окремого медсестринського прийому через обмежений простір закладу, бюрократичні перепони, а також недовіра пацієнтів.

Проте в той же час пілотні заклади поділилися чималими успіхами — медичні сестри побороли свої страхи, повірили у власні сили, стали впевненіше консультувати пацієнтів, виступати на конференціях й ділитися досвідом з колегами. Тож і лікарі стали більше довіряти своїм медсестрам, адже бачать як вони постійно навчаються й удосконалюють свої компетентності.

Крім цього, частина пілотних закладів вже запровадили окремий прийом медичної сестри й успішно приймають пацієнтів, маючи свої електронні ключі в медичній інформаційній системі.

І хоча наш освітній інтенсив для команд ПМД відбувався у непростих умовах, адже у Львові напередодні не було світла, електроенергії — складні умови не зупиняють наших учасників й учасниць, а також організаторів. Всі ми розуміємо, що від того, як ми працюємо і розвиваємося залежить майбутнє нашої країни. Дякуємо ЗСУ за те, що маємо можливість реалізовувати задумані активності.

Попри те, що наш освітній інтенсив мав підсумковий характер для проєкту — ні ми, ні пілотні заклади не плануємо зупинятися на досягнутому, а натомість продовжуватимемо розвивати потенціал медичних сестер!

Світлини робив Тарас Безпалий