Пілотний проєкт «Медсестра з розширеними повноваженнями»

Поділитися

Як наразі справи в нашому пілотному проєкті «Медсестра з розширеними повноваженнями»?

Передовсім ми продовжуємо реалізацію проєкту, щоб поліпшити якість медичної допомоги, яка надається на первинці. На жаль, через окупацію Мелітополя участь у проєкті призупинив Мелітопольський центр первинної медичної допомоги. Тож зараз ми працюємо з представницями семи ЦПМД з Києва, Одеси, Рівного, Коломиї, Чорткова, Львова та Мукачева. 

Протягом червня-серпня 2022 року медичні сестри опановували навички, необхідні для виконання ширших функцій і тіснішої взаємодії з пацієнтами. Варто зазначити, що освітня програма була адаптована до нових викликів і контексту воєнного часу. Тож майже 100 медсестер, а також лікарів, які сприяють реалізації цього проєкту, із пілотних ЦПМД змогли брати участь в:

  • онлайн-зустрічах з психологинею Іриною Фриз щодо особливостей надання медичної допомоги в стресових ситуаціях,
  • онлайн-тренінгах з актуальних питань дистанційного консультування пацієнтів у воєнний час, що реалізувала команда тренерів Академії сімейної медицини України,  
  • короткому курсі з тактичної медицини й медичного тріажа у форматі онлайн-лекторію та офлайн-практики, проведених Анною Кирничною, інструкторкою з тактичної медицини.    

Учасниці й учасники надзвичайно мотивовані продовжувати розвиток медсестринського незалежного прийому й консультування: «Теми тренінгів максимально відповідають сьогоднішнім потребам медичних сестер, які відразу після події можуть використовувати отримані знання й навички в професійній діяльності. З відгуків, бачимо, що працівники й працівниці наших пілотних центрів задоволені й прагнуть навчатися далі, — говорить Іван Дідик, один з організаторів пілотного проєкту.  

Валентина Дука, менеджерка з антикризового управління КНП ЦПМСД “Ювілейний” Рівненської міської ради додає: «Важливо, що ми не відмовилися від впровадження ініціативи «Медсестра з розширеними повноваженнями» з початком військової агресії росії. Наші медсестри продовжують працювати з пацієнтами, консультують і проводять анкетування, адже хвороби нікуди не зникли. Зараз спілкування з кожним пацієнтом займає в медичних сестер більше часу, ніж раніше, постала велика необхідність в психологічній підтримці пацієнтів, особливо старшого віку. Часті повітряні тривоги змусили нас надавати перевагу роботі з пацієнтами в телефонному режимі, оскільки безпека понад усе». 

Тож не зупиняємося, продовжуємо працювати, робити свій внесок у нашу перемогу й розвиток охорони здоров’я.