Нова проєктна публікація – полісі бріф: Підходи до розробки магістерської програми з менеджменту в охороні здоров’я

Поділитися

Традиційно до 2019 року «менеджер охорони здоров’я» не був виокремлений в професією, адже лише медичні працівники могли стати менеджерами охорони здоров’я в Україні. Однак клінічна компетентність не є такою ж, як управлінська компетенція. Більше того, гарне управління позитивно впливає на якість результатів роботи в лікарнях. Якість послуг в організації включає рівень підготовки персоналу, розвиток закладів й атрибутів послуг, що вимагає широкого спектру управлінських знань та навичок.
Постійні зміни в системі охорони здоров’я України і розширена автономія закладів охорони здоров’я збільшують попит на більш компетентне управління. Професійні управлінські навички необхідні разом із обов’язковою управлінською освітою (не менше ніж ступінь магістра) для керівників.

Цей короткий документ має на меті визначити компетенції, необхідні для управління автономними закладами охорони здоров’я в реформованому контексті охорони здоров’я України. Полісі бріф також окреслює ідеї та пропозиції, отримані під час індивідуальних зустрічей з ключовими зацікавленими сторонами, так і під час групової дискусії в рамках круглого столу.