Ділимося враженнями з конференції AMEE 2022

Поділитися

Наприкінці літа пройшла конференція організована Міжнародною асоціацією медичної освіти (AMEE). Вже пройшло достатньо часу з події, а цікавими рефлексіями все ще можемо з вами поділитися!

Івент проходив офлайн у Ліоні та онлайн. Охочі з команди нашого проєкту долучилися до події дистанційно, також ми підтримали онлайн-участь чотирьох медичних освітян у конференції.

Цьогорічні головні фокуси конференції:

  • переосмислення медичної освіти, обговорення її філософії й цінностей,
  • виклики дистанційної освіти й навчання в гібридному форматі,
  • безперервний професійний розвиток медичних освітян,
  • дослідження в медицині й медичній освіті,
  • силабус, оцінювання, компетентності й клінічні навички, та багато іншого.

3500 учасників й учасниць зі всього світу доєдналися до події, з яких понад 1000 брали участь онлайн. Програма конференції була дуже насиченою й тривала з 4:00 ранку до 22:00, аби кожен і кожна могли приєднатися з різних країн у зручний для себе час. У програмі були пленарні засідання, симпозіуми, воркшопи, секції з презентаціями наукових досліджень.

Хедлайнером події став Вільям Спеді. Інноватор у медичній освіті виступив із доповіддю «Ви не можете оцінити те, чому не має визначення: йдемо вгору еволюційною трансформацією навчання, орієнтованого на результат». Пан Спеді запевнив слухачів і слухачок, що досягнення якісного практичного рівня — це процес, який має кілька вимірів і характеристик. Тож його некоректно оцінювати галочками в чеклисті.

Цікавезний симпозіум про професійний розвиток освітян за допомогою інноваційних технологій об’єднав змінотворців, які своїми ініціативами розширюють можливості для розвитку освітян. Говорили і про подкасти, і про гейміфікацію, і про додатки з інфографіками для самонавчання, і про блог на важливі медично-освітянські теми. Радимо обов’язково звернути увагу на подкаст ‘The Spark: Medical education for curious minds’, який згадували спікери конференції –> https://bit.ly/3MdW1wF

Натомість Вільям запропонував оцінювання за допомогою рубрик з кількарівневими складовими: вільність, точність, виконання разом з викликом, ретельність, синергія; й трьома рівнями оволодіння практичною навичкою: тільки вчиться, неповне оволодіння, компетентне оволодіння. Також лектор наполягав, що оцінювати треба «‎з олівцем»‎ — стираючи оцінку, коли студенти краще опановують навичку, аж поки не досягнуть компетентного рівня.

Принагідно скажемо, що цьогоріч саме такий підхід ми використовували під час курсу з викладацької майстерності, який ми організували спільно з ГО Вище.

Ділимося враженнями освітян й освітянок, які брали участь:

  • «Мені сподобався широкий спектр тематик і можливість вибору того, що цікавить».
  • «Переважна більшість спікерів демонструвала прогресивні, інноваційні погляди й підходи. Більшість модераторів з обраних мною секцій — прекрасні модератори. Тож секції були мегамотивуючими!»
  • «Вразила географія та можливість ознайомлення з досвідом представників із різних країн світу. Радісно бачити, що ми всі прагнемо до розвитку якісної медичної освіти й використовуємо часом схожі, а часом відмінні способи досягнення цих результатів».
  • «Приємно бачити, що те, що ми робимо в проєкті не є іншим, ми здебільшого розвиваємо всі напрямки, згадані в програмі конференції: симуляційні підходи, перегляд курікули, групи рівних, подкасти».