Ділимося цьогорічними враженнями від участі в Літній школі в Лугано

Поділитися

Вже друге десятиліття Літня школа в Лугано створює простір якісними пленарними сесіями та потужним нетворкінгом, який мотивує до розвитку. На події фахівці й фахівчині з питань охорони здоров’я з різних країн світу поліпшують свої знання та діляться досвідом, зосереджують увагу на політиках в охороні здоров’я, економіці й управлінні. І приємний бонус — школа допомагає теорії й практиці в секторі охорони здоров’я бути нерозривними.

Цього року на події від представників з України виступив Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC). Павло розповів про атаки росії на українську систему охорони здоров’я: «Охорона здоров’я України зазнає навмисного руйнування, що призводить до масової втрати людського капіталу. Саме його ми маємо реконструювати в першу чергу, коли ця війна закінчиться. Росія не досягла військових успіхів, але своєю тактикою створює гуманітарну катастрофу: за 179 днів війни було пошкоджено 203 заклади охорони здоров’я. Багато українців були вимушені покинути свої домівки. Попри те, що частина людей повернулися, хтось однаково залишається поза межами України. Це величезні втрати людського капіталу. Росія знелюднює наші території. Ми маємо перемогти у цій війні, щоб мати можливість повоєнної відбудови України. Після перемоги ми потребуватимемо інвестицій, які важливо вкладати не тільки в будівлі, а й в людей». 

Наталія Рябцева, співзасновниця UHC розповіла про побудову стійкості у реформі фінансування системи охорони здоров’я: «Під час реформи фінансування ми створили НСЗУ Національна служба здоров’я України. Вперше в історії України держава залучила приватних постачальників за державний бюджет і змогла укладати прямі контракти з медичними працівниками без будь-якої проміжної структури чи органу. НСЗУ вдалося запровадити новий механізм оплати — коли гроші йдуть за пацієнтами. За час повномасштабного вторгнення ми побачили, як наша система охорони здоров’я вистояла й функціонує. У майбутньому цей потенціал потрібно розвивати, післявоєнний період дуже вдалий час для цього». 

Серед учасників з України на події були й освітянки Буковинських медичних ЗВО — Олена Коротун та Оксана Петринич, а також фасилітаторка медичних груп рівних з Рівного Катерина Почтар. Ділимося враженнями учасниць:

  • «Крім цікавого контенту пленарних лекцій і курсів, надзвичайно цінною була робота з фахівцями з різних країн світу, а також їхня підтримка України. Як освітянці, мені було важливо проаналізувати й порівняти методики викладання», — коментує Олена Коротун.   
  • «Літня школа в Лугано — унікальний майданчик для отримання якісної освіти й наповнення власного ресурсу. Ця подія про атмосферу взаємопідтримки та обмін досвідом. Це місце надихає на нові ідеї та дає віру в краще майбутнє. Про Україну згадували постійно: під час пленарних лекцій, в освітніх курсах, на організованому культурному вечорі до Дня Незалежності України, у щоденних розмовах. Учасники різних країн світу прикрашала одяг українській символікою, фотографувалися з нашим прапором. Це було неоціненно!», — ділиться Оксана Петринич
  • «Я навчалася на курсі про ментальне здоров’я. Ця тема дуже актуальна для України, яка знаходиться в стані війни. ЗСУ борються на фронті, а ми, лікарі, маємо в тилу надавати найкращу психологічну підтримку населенню. Літня школа в Лугано — чудова можливість розповісти про війну в Україні. Нас почули люди з інших країн, Україну насправді підтримує весь світ!», — говорить Катерина Почтар.