Завершився сезон відкриття Лабораторій клінічних навичок

Поділитися

Ми втомлені, але щасливі, бо щойно завершився сезон відкриття Лабораторій клінічних навичок. Останнім був Центр симуляційної медицини у Буковинському державному медичному університеті, де відкрилася лабораторія для навчання сімейних лікарів і лікарок, яка складається з трьох симуляційних кімнат:

  • кімнати для відпрацювання клінічних навичок, яка містить камери, мікрофони, а також медичне обладнання й штучні частини тіла: руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп’ютера
  • кімнати, звідки тренер і викладач надають інструкції — управляють навчальним процесом
  • кімнати, де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували завдання, виявляють помилки й підкреслюють вдало виконанні маніпуляції. 

Лабораторія клінічних навичок дозволить відпрацьовувати різноманітні техніки на спеціальних симуляційних манекенах у максимально наближених до роботи умовах. 

«Ми з 2019 року інвестуємо в розвиток медичної освіти в Україні. Наша ціль — якісна й сучасна медична допомога на первинній ланці, що можлива завдяки посиленню освіти в Україні. Матеріальна складова Лабораторії — важлива, але не єдина частина посилення якості навчання медиків. Проєкт ще й постійно продовжує інвестувати у кращі навички викладачів»,— говорить Тетяна Степурко, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». 

«Відкриття симуляційної лабораторії для навчання сімейних лікарів — дуже важливий і потрібний крок як для вищої медичної освіти, так і для практичної охорони здоров’я. Така лабораторія — наразі єдина у Чернівецькій області. Завдяки україно-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти» й БДМУ сімейні лікарі й лікарки нашого краю підвищуватимуть свої професійні вміння та набуватимуть нових навичок. А студенти бачитимуть взірець надання медичної допомоги на первинці, адже лабораторія оснащена найкращим обладнанням і всім тим, що повинно бути у кожній амбулаторії чи центрі сімейної медицини»,— зазначив під час відкриття лабораторії в.о. ректора БДМУ Віталій Максим’юк.

Підкреслимо, що уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» інвестував 3 млн грн у відкриття нової Лабораторії клінічних навичок для сімейних лікарів на базі Буковинський державний медичний університет. А з 2019 року Проєкт інвестував понад 15 млн грн в розбудову симуляційного навчання у шести медичних ЗВО в Україні.