Азовська школа сімейного лікаря – 2021 

Поділитися

Зустрічайте новий інтенсивний освітній курс для фахівців первинної ланки охорони здоров’я, що проходитиме 14-16 травня 2021 у Бердянську, Запорізька область. Ми мотивуємо лідерів думок, агентів змін у ПМД до поширення прогресивних ідей у власних колективах, які формуватимуть професійну, проактивну спільноту фахівців сімейної медицини. У курсі застосовуються сучасні навчальні методики й формати, що допоможуть опанувати актуальні знання й практичні навички. 

Організатори заходу: ГО «Академія сімейної медицини України», ГО «Українська Академія Педіатричних Спеціальностей». Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» підтримує захід з 2020 року. 

В умовах надшвидкісного розвитку медичної галузі, а також трансформації післядипломної медичної освіти в Україні, заходи, які пропонуються фахівцям первинної ланки медичної допомоги, мають максимально відповідати наявним потребам. Важливо, щоб зміст освітніх продуктів відповідав визначеній необхідності фахівців постійно опановувати й вдосконалювати клінічні й неклінічні компетенції, які сприятимуть безперервному поліпшенню якості медичної допомоги. Необхідно також приділяти увагу створенню професійної й проактивної спільноти сімейних лікарів та лікарок, медичних сестер, які позитивно впливатимуть на розбудову галузі, формуванню професійних стандартів фаху та посиленню довіри населення до фахівців ПМД.   

На кого орієнтована подія? 

Азовська школа сімейного лікаря — некомерційний захід, створений у форматі рівний-рівному. При розробці курсу ми врахували потреби лікарів та лікарок первинної ланки: сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, а також медичних сестер та братів. Для реєстрації просимо заповнити аплікаційну форму за посиланням https://forms.gle/NDf3sGgGWJj8yn4t7. Ми відберемо до 50 найвмотивованіших учасників та учасниць, для яких участь буде безоплатною. 

Школа надає можливість лікарям і медсестрам первинної ланки медичної допомоги бути дотичними до кращих світових стандартів медичної практики, відкрито обговорювати проблемні питання організації надання допомоги, спілкуватись, обмінюватися досвідом, досягненнями й ідеями. 

Школа пропонує: 

 • максимально сучасний зміст, який постійно оновлюється 
 • професійних тренерів та експертів 
 • інтерактивний формат, який дає можливість не лише здобути знання, але й відпрацювати навички 
 • простір, вільний від промокампаній фармацевтичних виробників 
 • збалансований розклад, який містить навчання й соціально-освітні активності.   

Ми організовуємо подію для: 

 • підтримки розвитку реформи медичної освіти в Україні, що посилює доступність, якість й ефективність медичної допомоги 
 • розвитку лідерства в медицині, забезпечення можливостей мультисекторальної співпраці між медичними освітянами, лікарями, медсестрами й фахівцями інших галузей 
 • сприяння доступу фахівців ПМД до сучасних можливостей розвитку клінічних і неклінічних компетенцій.  

Довідково: Досвід попередніх Азовських шкіл. Азовська школа сімейного лікаря започаткована у 2019 році. Тоді було проведено дві школи: першу влітку, а другу – Оксамитову, восени 2019 року. У 2020 році Азовська школа сімейного лікаря також відбулась двічі. 31 травня-02 червня 2020 року в м. Бердянськ Запорізької області проведено літню Школу, в якій взяли участь 46 сімейних лікарів і лікарок з 16 областей України. Друга Азовська школа сімейного лікаря Оксамитова, була підтримана україно-швейцарським проєктом “Розвиток медичної освіти” і проведена 11-13 вересня,Школа об’єднала 42 учасники. Під час Азовських шкіл фахівці змогли попрацювати над питаннями доцільності відкриття власної медичної практики, опанували окремі методики невідкладної допомоги, дізналися більше про різноманітні аспекти імунопрофілактики й щеплень, артеріальної гіпертензії. Відгуки учасників Шкіл можна прочитати у Facebook за тегом #АзовськаШколаСімейногоЛікаря. Зворотний зв’язок учасників заходів свідчить, що є великий запит на організацію й проведення Азовської школи, актуальність тем, які висвітлюються. 

Чим особливий цьогорічний захід? 

 • Говоритимемо про вакцинацію, яка зараз є критично важливою для майбутнього України.  
 • Відпрацьовуватимемо практичні навички на воркшопах «Отоскопія», «Анафілактичний шок», «Надання невідкладної допомоги». 
 • Розбиратимемося чому нас навчила пандеміяаналізуватимемо найкращі практики, обмінюватимемося досвідом.  
 • Чекайте на промову про роль лідерства в медицині. 
 • І звичайно, традиційна ранкова руханка на узбережжі Азовського моря: питання здорового способу життя завжди в пріоритеті.  

 Спікери Азовської школи — досвідчені сімейні лікарі та лікарки, які практикують та мають значну  експертизу у своїй галузі й навички тренінгової роботи.    

Які критерії участі?  

 • Актуальна практична діяльність на первинній ланці 
 • Для сімейних лікарів — бути зареєстрованими в E-Health, а для медичних сестер — працювати з лікарем ПМД, який зареєстрований в E-Health 
 • Можливість передати набуті знання колегам: ви маєте провести щонайменше два інформаційно-освітніх заходи в своєму регіоні, або ж в громаді своєї практичної діяльності 
 • Додаткові критерії: фасилітація груп рівних, відсутність досвіду участі в попередніх школах, кількість дописів, або ж виступів на медичну тематику в соцмережах за останній рік, кількість і перелік проведених занять/тренінгів/семінарів та наявні сертифікати. 

Витрати на участь: відібрані апліканти й аплікантки отримують повну стипендію для участі в Азовській школі сімейного лікаря2021 від україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Стипендія покриває витрати на навчання, навчальні матеріали, проживання, кава-брейки, триразове харчування. Стипендія не покриває витрати на проїзд та добові.